REMONTOWA LNG SYSTEMS LOGO

Aktualności

16.10.2017

Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2017

13 października br. odbyło się XVII Forum Gospodarki Morskiej Gdynia. Forum to dyskusje w ramach 4 paneli tematycznych („Przemysły Morskie”, „Porty Morskie”, „Logistyka Morska” oraz „Ship Management”). To także miejsce spotkań przedstawicieli szeroko pojętej branży morskiej ze środowiskiem akademickim.

Podczas Forum zaprezentowano filmowy przegląd wydarzeń w przemyśle stoczniowym na przestrzeni ostatniego roku, wyprodukowany przez PortalMorski.pl. Następnie wręczono statuetki w ramach konkursu "Innowacyjna Gospodarka Morska 2017". Statuetki w imieniu nagrodzonych firm odebrali: Krzysztof Gerowski - prezes zarządu Remontowa LNG Systems (w kategorii FIRMA), Piotr Dowżenko - prezes zarządu Remontowa Shipbuilding (w kategorii TECHNOLOGIA), Katarzyna Safuryn - prezes zarządu DESART sp. z o.o. (kategoria TECHNIKI OBLICZEŃ), oraz Ewa Kruchelska - przewodnicząca rady nadzorczej Crist sp. z o.o (kategoria PRODUKT). Nagrodę w kategorii OSOBOWOŚĆ otrzymał Zbigniew Miodowski - prezes zarządu ZinkPower Szczecin Sp. z o.o. Fundatorem nagród jest Piotr Soyka, prezes zarządu Remontowa Holding SA.

Tegorocznej edycji Forum towarzyszyła także wystawa „Innowacje od morza”, w ramach której zaprezentowano innowacyjne rozwiązania zaprojektowane i wdrożone przez firmy z woj. pomorskiego m.in. system LNG wykonany przez firmę Remontowa LNG Systems.

###

19.09.2017

BALTEXPO 2017

W dniach 11-13.09.2017 w hali AmberEXPO w Gdańsku miała miejsce 19 edycja targów BALTEXPO. Podczas imprezy Remontowa LNG Systems wraz z pozostałymi spółkami Grupy Remontowa Holding miała okazję do zaprezentowania dotychczas zrealizowanych projektów dla przemysłu morskiego i offshore. Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO to największe w Polsce i jedno z najbardziej prestiżowych w Europie wydarzeń poświęconych gospodarce morskiej, organizowane co dwa lata nieprzerwanie od 1982 roku.

 

###

 

05.09.2017

Spotkajmy się na BALTEXPO 2017

W nadchodzącym tygodniu (11 – 13.09.2017) w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym AmberExpo w Gdańsku odbędą się Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO 2017. Remontowa LNG Systems zaprasza na spotkanie z nami do wspólnego stoiska grupy Remontowa Holding (nr 1.04 - 1.18). Poza możliwością spotkania się z naszymi przedstawicielami targi oferują bogaty program konferencji poświęconych tematyce morskiej.

Więcej na: http://www.baltexpo.ztw.pl/


###

 

03.07.2017

Uprzejmie informujemy, że dn. 3 lipca 2017 r. Remontowa LNG Systems Sp. z o.o. (we współpracy z Politechniką Wrocławską, Wydział Mechaniczno-Energetyczny, Katedra Inżynierii Kriogenicznej, Lotniczej i Procesowej) rozpoczęła realizację nowego projektu badawczo-rozwojowego, współfinansowanego ze środków unijnych pod nazwą „Optymalizacja systemów zasilających napędy pracujące w transporcie morskim, drogowym albo kolejowym, które wykorzystują gaz naturalny w postaci skroplonej”. Projekt o wartości 15.253.226,19jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Więcej informacji o projekcie: http://rls.rh.pl/index.php/Projekt_1

###

 

05.06.2017

Nor-Shipping 2017

W dniach 30.05 – 02.06.2017 Remontowa LNG Systems wzięła udział w targach Nor-Shipping 2017 w Oslo w Norwegii w ramach wspólnego stoiska Grupy Remontowa Holding. Targi Nor-Shipping są jedną z największych w Europie wystaw dedykowanych przemysłowi morskiemu. Stanowią one doskonałą platformę do nawiązywania cennych relacji biznesowych.

 


 ###

 

Targi WaterWays 2016

W dniach 16-18.06.2016 wzięliśmy udział w targach WaterWays EXPO 2016 organizowanych w Warszawie pod honorowym patronatem Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Były to III Międzynarodowe Targi i Konferencje Gospodarki Wodnej i Śródlądowej. Tematem przewodnim targów były inwestycje i innowacyjność na polskich drogach śródlądowych

 

###

 

Nagroda Pomorska „Gryf Gospodarczy”

1 czerwca w Dworze Artusa w Gdańsku odbyła się uroczysta Gala Finałowa Konkursu o Nagrodę Pomorską „Gryf Gospodarczy”. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych regionalnych nagród gospodarczych dla liderów pomorskiej przedsiębiorczości.
W tym roku do grona laureatów dołączyła również Nasza firma, otrzymując wyróżnienie.

###

 

Targi NaviGate 2016

W dniach 18-19.05.2016 firma Remontowa LNG Systems Sp. z o.o. wzięła udział w targach NaviGate 2016 w Turku w Finlandii, w ramach wspólnego, polskiego stoiska zorganizowanego przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Helsinkach.
Targi te są miejscem spotkań przedstawicieli szeroko pojętej fińskiej branży morskiej.

 

###

Copyright www.rls.rh.pl

Ta strona używa plików cookies | Polityka Prywatności